Zapraszamy
dorosłych i dzieci od 15 rż

Ze względów epidemiologicznych, wykonywanie badań spirometrycznych wstrzymane.

Badania wykonują:

Pielęgniarki

Spirometria Warszawa


https://cardioteam.pl/uploads/images/Spirometria.jpg

Spirometria to najczęstsze badanie czynnościowe płuc, niezbędne do diagnozowania i kontrolowania leczenia chorób obturacyjnych, które powodują zwężenie dróg oddechowych i utrudniają oddychanie, m.in. astmy oskrzelowej i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP).

Specjaliści podkreślają, że choć badanie należy do niezwykle prostych, nie jest zwyczajnym oddychaniem przez rurkę i wymaga od pacjenta pewnego wysiłku oraz dokładnego wykonywania poleceń. Trzeba w odpowiednim momencie i we właściwy sposób nabierać i wydmuchiwać powietrze. Specjalista wykonujący badanie musi to od pacjenta wyegzekwować, w przeciwnym razie wyniki nie będą prawdziwe.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?
Wskazane jest luźne ubranie, które umożliwi głębokie nabieranie powietrza. Spirometrii nie powinno się wykonywać bezpośrednio po wysiłku fizycznym.

KTO POWINIEN SIĘ PRZEBADAĆ?
Spirometrię powinien robić raz na dwa lata każdy palacz papierosów powyżej 40. roku życia, niezależnie od tego, czy ma objawy choroby. Badanie zaleca się też osobom, które mają kaszel, duszność, łatwo się męczą, niezależnie od tego, czy są palaczami, czy nie.

JAK PRZEBIEGA BADANIE?
Pacjent siedzi lub stoi swobodnie, w pozycji wyprostowanej. W ustach trzyma jednorazowy plastikowy ustnik, który ściśle obejmuje ustami. Na nosie ma zaciśnięty klips uniemożliwiający oddychanie przez nos. Ustnik jest podłączony giętkim przewodem do spirometru. Najczęściej wykonuje się spirometrię dynamiczną. Najpierw pacjent robi kilka spokojnych oddechów. Następnie powoli nabiera jak najwięcej powietrza, potem jak najmocniej i jak najdłużej je wydmuchuje. Czynność powtarza się kilkakrotnie w celu określenia powtarzalności wyników. Gdy powietrze nabiera się powoli i równie wolno je wydmuchuje, wtedy jest to spirometria statyczna.

MIEJSCE BADANIA:
Wszystkie badania wykonujemy w gabinecie specjalistycznym CardioTeam na ulicy Cichej 5 (Warszawa, Śródmieście).

OPIS URZĄDZENIA
Dysponujemy najnowszym urządzeniem firmy SCHILLER służący do pełnego badania spirometrycznego.
Spirometr SpiroScout jest urządzeniem opartym o, wyróżniającą go na tle innych firm, pomiarów metodą ultradźwiękową. To sprawia, że odchylenie od dokładności pomiaru nie przekracza 1%! Spirometr ten potrafi symultanicznie uzyskać bardzo precyzyjny pomiar przepływu oraz gęstości gazów. To zaś przekłada się na dokładny wynik objętości i zmian gazowych w ramach jednego pomiaru. Aparat pozwala uzyskać wszelkie rodzaje parametrów wykorzystywanych we współczesnej medycynie dla diagnostyki płuc. Co również urządzenie pozwala na wykonanie badania przy niewielkiej współpracy ze strony pacjenta, stąd nawet małe dzieci mogą zostać łatwo zbadane.

Więcej informacji o urządzeniu: Broszura SpiroScout.pdf

Zlecenie: ZlecenieBadaniaSpirometrycznego.pdf