https://cardioteam.pl/uploads/images/Referowska_wynik2.jpg

Przyjmuje 
środa 16.30-20.00

Dr Maria Referowska

Internista

Wykształcenie/osiągniecia

Akademia Medyczna w Warszawie, dyplom 2002. Na co dzień w Klinice Kardiologii CMKP zajmuje się pracą w Oddziale Intensywnej Terapii Kardiologicznej.

Opis Specjalizacji

kardiologia (2014) wynik z wyróżnieniem, w pierwszej piątce w Polsce, choroby wewnętrzne (2009)

Członkostwo

członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz sekcji Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Resuscytacji PTK, członek komisji rewizyjnej tej Sekcji przez 1 kadencję (2013-2015).

Zainteresowania zawodowe

Asystent w Klinice Kardiologii CCMKP kierowanej przez prof. Andrzeja Budaja. Wyjątkowy diagnosta i lekarz zajmujący się wszystkimi chorobami kardiologicznymi ze szczególnym uwzględnieniem choroby wieńcowej, nadciśnienia tętniczego, wszelkich postaci niewydolności krążenia. W Klinice uważana za „lekarza od zadań specjalnych”. Wyróżnia się wyjątkową dokładnością w badaniu, analizowaniu badań dodatkowych oraz trafnością rozpoznań. Na co dzień zajmuje się najtrudniejszymi pacjentami trafiającymi do Oddziału Intensywnej Terapii Kardiologicznej.

Główne miejsce pracy

Pododdział Intensywnej Terapii Kardiologicznej, Szpital Grochowski im. dr med. Rafała Masztaka, ul. Grenadierów 51/59 w Warszawie.

Zakres usług

konsultacje kardiologiczne, leczenie choroby wieńcowej, opieką nad pacjentami z chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym i niewydolnością serca.

Maria Referowska - ZnanyLekarz.pl