https://cardioteam.pl/uploads/images/thumb_Brzezinska2017_wynik2.jpg

Przyjmuje
piątek 17:30-20:00

Kardiolog dziecięcy Warszawa

Kardiolog dziecięcy

Opieka kardiologiczna dedykowana dzieciom w Cardioteam obejmuje pacjentów od okresu niemowlęcego do ukończenia 18 roku życia i polega na konsultacji schorzeń natury kardiologicznej. 


Pomagamy małym pacjentom ich rodzinom i opiekunom w:

 • diagnozowaniu,
 • rozpoznaniu,
 • kontynuacji leczenia,
 • bieżącej konsultacji,

schorzeń i problemów natury kardiologicznej. Podczas wizyty lekarz rozmawia z pacjentem i opiekunami, dokładnie bada dziecko, wykonuje badanie EKG oraz wydaje zalecenia odpowiednie do stwierdzonego problemu np. właściwe postępowanie w sytuacji wystąpienia niepokojących objawów, konieczność wykonania badań dodatkowych, zalecenie wprowadzenia leczenia farmakologicznego, wydanie odpowiednich zaświadczeń w celu przedłożenia w szkole lub anestezjologowi przed planowaną operacją.

Diagnostyka w Cardioteam

 • Diagnostyka niemowląt – najczęstszym powodem kierowania małego dziecka do kardiologa jest szmer nad sercem stwierdzony przez pediatrę. U większości dzieci w okresie rozwoju słyszalne są szmery nad sercem związane ze wzrostem układu krążenia, tzw. „szmery niewinne”. Zadaniem kardiologa jest analiza takiego szmeru oraz badanie pacjenta w poszukiwaniu innych objawów choroby (np. przyspieszona czynność serca, powiększona wątroba, osłabienie tętna na tętnicach udowych) i podjęcie decyzji czy stan pacjenta może zwiastować wadę serca i dziecko wymaga dalszej diagnostyki (np. badania echokardiograficznego). Kolejnym powodem wizyty niemowląt u kardiologa są stwierdzane okołoporodowo zaburzenia rytmu serca oraz brak prawidłowego przyrostu masy ciała.
 • Diagnostyka dziecka w wieku szkolnym – ambulatoryjne badanie EKG powinno być wykonywane u każdego dziecka rozpoczynającego zajęcia szkolne, w tym wychowania fizycznego, a szczególnie u takiego, które planuje karierę sportową. Badanie to pozwala na wykrycie chorób, które aktualnie nie dają jeszcze objawów, ale w czasie wysiłku mogą grozić utratą przytomności.
 • Diagnostyka starszych dzieci – starsze dzieci zgłaszające takie objawy jak zasłabnięcia/omdlenia, bóle w klatce piersiowej, pogorszenie tolerancji wysiłku, utrata masy ciała lub kołatania serca, wymagają zwykle przeprowadzenia badań diagnostycznych (np. Holter-EKG, próba wysiłkowa, badanie echokardiograficzne, rtg klatki piersiowej, badania krwi) przed postawieniem ostatecznego rozpoznania.
 • Okresowa kontrola – systematycznej, okresowej kontroli kardiologicznej powinny podlegać dzieci z rozpoznanymi chorobami układu krążenia (z wadami serca przed lub po operacji, z zaburzeniami rytmu serca, z kardiomiopatiami) w celu oceny aktualnego stanu dziecka, stopnia progresji choroby, a w razie potrzeby zmiany leczenia 
farmakologicznego.

Objawy chorób serca u dzieci

Jeśli obserwujesz u swojego dziecka poniższe objawy:

 • duszność
 • przyśpieszony oddech
 • zasłabnięcie
 • omdlenie
 • szybkie przemęczenie
 • kołatanie serca
 • szmer (podczas badania osłuchowego u pediatry)

to pamiętaj, że mogą to być objawy problemów i schorzeń układu krążenia.

Niektórym schorzenia serca mogą towarzyszyć objawy, które trudno jest powiązać z problemami na gruncie kardiologicznym np. brak apetytu, odmawianie picia i jedzenia oraz niski przyrost wagi. Dlatego tak ważna jest pomoc doświadczonego kardiologa dziecięcego, który pomoże w prawidłowej kwalifikacji objawów.

Leczenie

Większość przewlekłych chorób kardiologicznych na początku nie powoduje dolegliwości, które jednoznacznie utrudniają funkcjonowanie dziecka na co dzień. Niestety nieleczone latami schorzenia mogą prowadzić w przyszłości do bardzo groźnych powikłań zagrażających zdrowiu a także życiu. Wczesne zdiagnozowanie jak i wdrożenie skutecznego leczenia może być kluczowe dla poprawy komfortu jak i ochrony życia naszego dziecka.

Cardioteam

Cardioteam to specjalistyczna prywatna przychodnia skupiająca się na leczeniu pacjentów z chorobami układu krążenia, zarówno dorosłych jak i dzieci. Zajmujemy się kompleksowo diagnozowaniem i leczeniem chorób kardiologicznych. W naszej przychodni pacjentów przyjmuje zarówno kardiolog, kardiochirurg jak i kardiolog dziecięcy. Wszyscy nasi lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas pracy na oddziałach kardiologicznych głównych warszawskich szpitali. W naszej przychodni przeprowadzamy także szereg podstawowych badań niezbędnych w diagnozowaniu schorzeń układu krążenia takich jak echo serca, test wysiłkowy, EKG, badanie rytmu serca lub ciśnienia holterem.

Kardiolog dziecięcy w Cardioteam

Konsultacje kardiologiczne dzieci prowadzone są w Cardiotem przez dr n med. Monikę Brzezinską, która na co dzień zajmuje się małymi pacjentami w Klinice Kardiologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Nasz kardiolog dziecięcy cieszy się bardzo dobą opinią wśród pacjentów, którą potwierdzają również opinie jakie przeczytać możemy w serwisie Znany Lekarz. Posiadaj doświadczenie i wiedzę niezbędną do opieki nad Państwa dziećmi.

 

 

Rejestracja on-line