Zapraszamy
Dorosłych i dzieci powyżej 8 roku życia.
Holter rytmu serca (EKG) – 24h

HOLTER RYTMU SERCA (EKG) polega na całodobowym monitorowaniu pracy serca w trakcie wykonywania przez Pacjenta jego codziennych aktywności.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?
Badanie Holter EKG nie wymaga szczególnych przygotowań. W dniu badania należy zażyć wszystkie leki przyjmowane na stałe. Warto ubrać luźniejsze ubranie aby ukryć aparaturę pod ubraniem.
Przed badaniem nie należy specjalnie natłuszczać skóry i nie należy stosować balsamów do ciała, ponieważ do natłuszczonej skóry trudno jest przykleić elektrody. U mężczyzn z obfitym owłosieniem klatki piersiowej wskazane bywa zgolenie owłosienia w miejscu przyklejenia elektrod w celu uzyskania najlepszej jakości zapisu EKG. Jeżeli pacjent ma wszczepiony stymulator (rozrusznik serca), powinien dostarczyć informację o aktualnych parametrach stymulatora (np. paszport rozrusznika lub wydruk z ostatniej kontroli), które posłużą do weryfikacji pracy stymulatora. Do klatki piersiowej Pacjenta zostają przymocowane 3 elektrody, a zapis z elektrod będzie zapisywany w małym urządzeniu wielkości telefonu komórkowego.
INSTRUKCJE DLA PACJENTA W TRAKCIE BADANIA:
- Nie otwieraj rejestratora.
- Nie ciągnij przewodów elektrod.
- Nie dotykaj elektrod i ich bezpośredniej okolicy.
- Nie kąp się i nie bierz prysznicu z założonym rejestratorem (aparat nie jest wodoszczelny).
- Zachowaj codzienną aktywność.
- Unikaj przebywania w bezpośrednim otoczeniu koców elektrycznych, kuchenek mikrofalowych i elektrycznych urządzeń przemysłowych.
- Prowadź dzienniczek pacjenta.
- Używaj przycisku pacjenta jeżeli odczuwasz niepokojące objawy i zapisuj odpowiednie komentarze w dzienniczku pacjenta.
Uwaga: u niektórych pacjentów w miejscu przyklejenia elektrod może pojawić się zaczerwienie, które po kilku dniach znika.