Holter EKG Warszawa Powiśle

Zapraszamy dorosłych i dzieci

(od 15 roku życia)

Badania wykonuje:

Certyfikowany personel

Godziny przyjęć:

pon. - pią. 8:00-20:00
sob. 9:00-14:00

 

Holter EKG Warszawa


https://cardioteam.pl/uploads/images/Holter EKG Warszawa Cardioteam.jpg

Holter EKG polega na monitorowaniu pracy serca w trakcie wykonywania przez Pacjenta jego codziennych aktywności. Holter EKG przez 24h rejestruje dane o pracy serca pozwalające na szczegółową analizę jego zachowania w trakcie całego naszego dnia lub kilku dni.

Dzięki badaniu takiemu jak holter EKG możliwe jest wykrycie krótkotrwałych zaburzeń rytmu serca, które bardzo ciężko jest uchwycić za pomocą zwykłego badania EKG. Badanie holterem EKG pomaga powiązać zmiany samopoczucia lub bezpośrednie dolegliwości tj. zawroty głowy, duszności, czy też ból w klatce piersiowej, zgłaszane przez pacjenta, z pracą jego serca.

Również szybkie tempo życia, które prowadzi wielu z nas, stres, złe nawyki żywieniowe, brak profilaktyki zdrowotnej, sprzyjają nadwyrężeniom różnych części naszego organizmu, w tym serca. Utrzymujące się długotrwale powodować mogą zaburzenia rytmu jego pracy. Holter EKG, to nieinwazyjne badanie, które umożliwia wykrycie najdrobniejsze zaburzenia i dobrać najbardziej efektywne leczenie.

HOLTER EKG - WZKAZANIA DO BADANIA:

Holter EKG pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych danych, które nie sposób osiągnąć żadnymi innymi metodami. Dlatego jest badaniem bardzo często wykorzystywanym przez kardiologów. Holter EKG sugerowany jest przy:  

 • Zaburzeniach rytmu serca (kołatanie, nierówna praca, przyspieszona praca)
 • Bradykardia (spowolniona praca serca)
 • Wrodzonych wadach serca
 • Przebytym zawale
 • Ocenie działania rozrusznika serca
 • Niedokrwieniu mięśnia sercowego
 • Nadciśnieniu tętniczym
 • Niewydolności układu krążenia
 • Omdleniach i zasłabnięciach
 • Napadach duszności
 • Bólach w klatce piersiowej

 

Umów wizytę telefonicznie:

 

 

JAK PRZEBIEGA BADANIE HOLTEREM EKG?

W ramach badania holterem EKG do klatki piersiowej Pacjenta zostają przymocowane 3 elektrody, a zapis z elektrod będzie zapisywany w małym urządzeniu wielkości małego telefonu komórkowego. Urządzenie utrzymywane jest na pasie, który przypina się wokół bioder. Holter EKG montuje personel przychodni, ważne jest by diody zostały przymocowane w odpowiednich miejscach. Holter EKG powinien być noszony przez pacjenta przez 24h lub dłużej, zgodnie z przyjętym założeniem. Aparat nie jest ciężki, to też nie powinien utrudniać żadnych codziennych czynności. Pacjent może sam rejestrować datę i godzinę wystąpienia niepokojących go objawy poprzez przycisk na holterze EKG oraz dzienniczek pacjenta. Zapisy te zostaną zestawione z zapisem pracy serca. Holter EKG powinien pozostać na ciele pacjenta także podczas snu. W trakcie badania zabrania się kąpieli i pryszniców, urządzenie nie jest wodoodporne.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?

Badanie Holter EKG nie wymaga szczególnych przygotowań. W dniach kiedy badamy rytm serca należy zażyć wszystkie leki przyjmowane na stałe. Przed badaniem holterem EKG nie należy specjalnie natłuszczać skóry i nie należy stosować balsamów do ciała, ponieważ do natłuszczonej skóry trudno jest przykleić elektrody. U mężczyzn z obfitym owłosieniem klatki piersiowej wskazane bywa zgolenie owłosienia w miejscu przyklejenia elektrod w celu uzyskania najlepszej jakości zapisu holterem EKG. Jeżeli pacjent ma wszczepiony stymulator (rozrusznik serca), powinien dostarczyć informację o aktualnych parametrach stymulatora (np. paszport rozrusznika lub wydruk z ostatniej kontroli), które posłużą do weryfikacji pracy stymulatora.

HOLTER EKG - INSTRUKCJE DLA PACJENTA:

 • Nie otwieraj rejestratora.
 • Nie ciągnij przewodów elektrod.
 • Nie dotykaj elektrod i ich bezpośredniej okolicy.
 • Nie kąp się i nie bierz prysznicu z założonym rejestratorem (aparat nie jest wodoszczelny).
 • Zachowaj codzienną aktywność.
 • Unikaj przebywania w bezpośrednim otoczeniu koców elektrycznych, kuchenek mikrofalowych i elektrycznych urządzeń przemysłowych.
 • Prowadź dzienniczek pacjenta.
 • Używaj przycisku pacjenta jeżeli odczuwasz niepokojące objawy i zapisuj odpowiednie komentarze w dzienniczku pacjenta.

Uwaga: u niektórych pacjentów w miejscu przyklejenia elektrod może pojawić się zaczerwienie, które po kilku dniach znika.

CENA BADANIA:
Cena badania holter EKG to 200 zł (przy badaniu przez 24h). Badanie holter EKG realizowane jest również przez 48h i 72h. Cena to kolejno 320 zł i 440 zł. Po zgłoszeniu online nasz sekretariat skonsultuje się telefonicznie w celu umówienia wizyty.

Holter EKG

Szanowni Pacjenci.
wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, stworzyliśmy dla Was system, w którym możecie umówić się na badanie holter EKG i po opłaceniu przez Internet (portal Przelewy24) ustalić termin wykonania usługi. W ciągu 24 godzin od rejestracji wpłaty recepcja przychodni skontaktuje się z Państwem telefonicznie, aby uzgodnić termin realizacji usługi.

e-Holter EKG

Holter EKG:
Wprowadź swoje imię i nazwisko:
Adres email pacjenta:
Telefon pacjenta:
Imię, nazwisko pacjenta, 4 pierwsze cyfry PESEL pacjenta oraz inne uwagi:
 
Po opłaceniu badania holter EKG proszę o kontakt z recepcją przychodni CardioTeam w celu podania danych osobowych osoby badanej oraz wyznaczeniu adresu i terminu realizacji usługi.

 

SPRAWDŹ JAK DO NAS TRAFIĆ

CardioTeam Sp. z o.o. ul. Cicha 5

 

 

JAK DOJECHAĆ KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ?

Metro – stacja Centrum Nauki Kopernik (ok 700m lekko pod górę) lub stacja Nowy Świat-Uniwersytet (ok 650m w dół).
Autobus nr 102, 105, 162 – przystanek Topiel (ok 200m)