Zapraszamy

Dorosłych i młodzież powyżej 150cm wzrostu.

Cena badania obejmuje: 24h pomiar ciśnienia tętniczego i wynik z automatyczną interpretacją

Holter ciśnieniowy Warszawa


https://cardioteam.pl/uploads/images/Holter cisnieniowy.jpg

HOLTER CIŚNIENIOWY (inaczej 24-godzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego, ABPM) polega na całodobowym monitorowaniu ciśnienia tętniczego. Pomiary wykonywane są co 20 minut podczas dnia oraz co 30 minut w godzinach nocnych. Przez cały czas na jednym ramieniu założony jest mankiet do pomiaru ciśnienia połączony z rejestratorem wielkości walkmana. Pacjent nie powinien ograniczać codziennej aktywności fizycznej.
Badanie służy do wykrywania nadciśnienia tętniczego, monitorowania jego leczenia, oceny zmienności dobowej ciśnienia tętniczego.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?
Badanie Holter ciśnieniowy nie wymaga szczególnych przygotowań. W dniu badania należy zażyć wszystkie leki przyjmowane na stałe. Warto ubrać luźniejsze ubranie aby ukryć aparaturę pod ubraniem.

INSTRUKCJE DLA PACJENTA W TRAKCIE BADANIA:

  • Nie otwieraj rejestratora.
  • Nie ciągnij przewodów
  • Prowadź dzienniczek pacjenta.
  • Nie kąp się i nie bierz prysznicu z założonym rejestratorem (aparat nie jest wodoszczelny).

Uwaga: Pomiary są zaprogramowane co 20 min. w ciągu dnia (7.00-22.00) oraz co 30 min. w nocy (22.00-7.00).

OPIS URZĄDZENIA:
Jednym z najlepszych urządzeń na rynku jest urządzenie firmy SCHILLE – BR-102 plus.
Rejestrator BR-102 plus firmy SCHILLER dostarcza najbardziej dokładnych pomiarów oraz zapewnia poprawne odczyty przy każdym pomiarze poprzez połączenie dwóch metod pomiarowych – osłuchowej (Korotkowa) i oscylometrycznej – obie są używane równolegle!
BR-102 plus to także najmniejsze i najlżejsze urządzenie na rynku. Dzięki bardzo cichej pracy mechanizmu napełniającego oraz inteligentnemu napełnianiu mankietu tylko do niezbędnego poziomu, urządzenie gwarantuje komfort i dyskrecję podczas całodobowego badania. Pacjenci mogą w ten sposób zachowywać się bardziej naturalnie, nie odczuwają dyskomfortu, a ich pomiary będą przez to bardziej wiarygodne.

INSTALACJA URZĄDZENIA:
Rejestrator zakładamy w gabinecie specjalistycznym CardioTeam na ulicy Cichej 5 (Warszawa, Śródmieście).

Więcej informacji o urządzeniu: Broszura BR-102 plus.pdf