Zapraszamy

Dorosłych i młodzież powyżej 150cm wzrostu - codziennie po ustaleniu terminu z recepcją

Dzieci i młodzież do 150cm - w ramach wizyt u kardiologa dziecięcego

EKG spoczynkowe


https://cardioteam.pl/uploads/images/EKG.jpg

EKG wykonywane jest nieodpłatnie w ramach wizyty kardiologicznej lub kardiochirurgicznej jeśli lekarz tak zadecyduje.

EKG bez wizyty wykonujemy odpłatnie – 50 pln (badanie wraz z opisem).

EKG czyli elektrokardiografia to badanie serca polegające na rejestrowaniu elektrycznej aktywności serca za pomocą elektrod zamocowanych na skórze klatki piersiowej. Po 40. roku życia wykonywanie badania EKG zalecane jest co 1-3 lata.

JAK PRZEBIEGA BADANIE?

W trakcie badania pacjent leży na leżance, a do jego kończyn i klatki piersiowej przymocowywane są za pomocą pasków lub przyssawek elektrody. Skórę pod elektrodami pokrywa się specjalnym żelem w celu zmniejszenia oporu elektrycznego pomiędzy ciałem a elektrodą.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?

Do badania EKG spoczynkowego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Nie wymaga bycia na czczo. To badanie EKG nie jest inwazyjne. Wykonanie EKG trwa ok. 5-10 minut.

OPIS URZĄDZENIA

Dysponujemy nowoczesnym urządzeniem firmy SCHILLER, który umożliwia wykonanie wysokiej jakości badanie oraz bezpośrednie przesłanie go do systemu komputerowego przychodni gdzie będzie zawsze dostępne.
CARDIOVIT MS-2007 to niezwykle lekki, kompaktowy, przenośny system analizy sygnału EKG, który może towarzyszyć użytkownikowi praktycznie w każdej sytuacji. Łączy w sobie cechy wysokiej jakości elektrokardiografu z prostotą obsługi poprzez 7-calowy ekran dotykowy.
Klawiatura ekranowa zapewnia łatwe wprowadzanie danych pacjenta, a przyciski szybkiego dostępu umożliwiają wykonanie badania EKG poprzez jedno dotknięcie ekranu. Wbudowany podgląd ekranowy zawartości bufora wydruku daje pewność, że to co znajdzie się na papierze jest zgodne z oczekiwaniami jakościowymi użytkownika. Dzięki temu powtarzanie badań czy wydruków nie jest już konieczne. Urządzenie oferuje także zatwierdzony klinicznie, udokumentowany i znany na całym świecie program interpretacji EKG SCHILLER dla dorosłych i dzieci.

Więcej informacji o urządzeniu: Broszura Cardiovit MS-2007.pdf