https://cardioteam.pl/uploads/images/stetoskop.png

Środa 12:00-15:00

Dr Małgorzata Żurawska

Wykształcenie/osiągniecia

Jestem absolwentką I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończyłam z wyróżnieniem w 2010 r. W 2010 r. byłam stypendystką programu Erasmus na University of Eastern Finland. W latach 2011 – 2018 realizowałam szkolenie specjalizacyjne z zakresu kardiologii, które zwieńczyłam zdanym z wyróżnieniem egzaminem specjalizacyjnym. Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w II Klinice Choroby Wieńcowej oraz w Klinice Kardiochirurgii i Transplantologii w Instytucie Kardiologii w Warszawie.  Kwalifikacje zawodowe regularnie podnoszę poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach i warsztatach w Polsce i zagranicą. Posiadam certyfikat Sekcji Echokardiografii PTK, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz European Association of Cardiovascular Imaging w zakresie wykonywania badań echokardiograficznych przezklatkowych i przezprzełykowych. W pracy lekarza cenię sobie nie tylko profesjonalizm, ale również życzliwość i komunikatywność w relacji z pacjentem. 

Opis Specjalizacji

kardiologia 2018

Członkostwo

European Society of Cardiology
European Association of Cardiovascular Imaging
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne
Sekcja Echokardiografii PTK, Sekcja Wad Zastawkowych Serca PTK, Sekcja Wad Wrodzonych Serca u Młodocianych i Dorosłych PTK, Sekcja Niewydolności Serca PTK, Sekcja Kardiochirurgii PTK, Sekcja Rytmu Serca PTK, Sekcja Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny PTK

Zainteresowania zawodowe

Szerokie spektrum chorób serca, w tym szczególnie wady zastawkowe, choroba wieńcowa, niewydolność serca i zaburzenia rytmu serca. Specjalizuję się w ocenie echokardiograficznej przezklatkowej i przezprzełykowej, które wykonuję na najwyższym poziomie.

Lekarz udziela porad również w języku

angielskim

Zakres usług

konsultacje kardiologiczne, echokardiografia zgodnie ze standardami Sekcji Echokardiografii PTK