Badania krwi Warszawa Powiśle

Zapraszamy dorosłych i dzieci

 

Punkt pobrań krwi czynny:

pon. i środ. od 8:00 do 20:00

Inne dni od 14:00 do 20:00

Zapisy na wybraną godzinę.

Badania krwi Warszawa Śródmieście i Powiśle


https://cardioteam.pl/uploads/images/Badania krwi Warszawa Śródmieście Powiśle.jpg

W Cardioteam Warszawa wykonujemy badania krwi pozwalające na skuteczną diagnozę schorzeń i profilaktykę zdrowotną. Badania krwi pozwalają określić nasz aktualny stan zdrowia, jak również dać obraz przebytych infekcji, zakażeń oraz wskazać nieprawidłowości wynikające z innych chorób np. genetycznych. Nasz punkt pobrań krwi na Powiślu prowadzi badania laboratoryjne krwi w poniższych zakresach.

 

Przykładowe ceny pakietów diagnostycznych

pakiet

Zakres oznaczeń

cena

Lipidogram

Cholesterol, LDL, HDL, TG

40 PLN

Tarczyca

TSH, FT3, FT4

45 PLN

Kardiologiczny

Morfologia, Na, K, kreatynina, mocznik, glukoza, cholesterol, LDL, TG, TSH

100 PLN

Koagulogram

APTT, fibrynogen, czas trombinowy, INR

40 PLN

Wątroba

ALAT, ASPAT, GGTP

30 PLN

Neurologiczny

Morfologia, Na, K, kreatynina, mocznik, glukoza, cholesterol, CRP, TSH, Witamina B12

110 PLN

 

Po COVID-19 *

SARS-CoV-2 - p/c w klasie IgG przeciw  antygenom S met. Ilościową

130 PLN

*SARS-CoV-2 - p/c w klasie IgG przeciw  antygenom S met. Ilościową rekomendowany jako test pierwszego wyboru dla osób, które chcą zbadać poziom przeciwciał IgG (np. po przechorowaniu COVID-19 lub po szczepieniu). Wykonanie badania w kierunku przeciwciał IgG jest szczególnie wskazane u osób, które przeszły zakażenie (również bezobjawowo lub skąpoobjawowo), lub chcących sprawdzić swój status immunologiczny po szczepieniu. Antygeny białek S są celem dla przeciwciał neutralizujących, odpowiadających za powstawanie odporności.

 

Dlaczego my?

W przychodni Cardioteam na Powiślu:

 • umawiamy wizyty na konkretną godzinę
 • umożliwiamy odbiór wyników online
 • krew pobiera pielęgniarka (pracująca w szpitalu pediatrycznym)
 • oferujemy pełen zakres badań krwi

 

Umów wizytę!

Tel: (22) 53-53-293

Tel: (22) 53-53-683

Tel: (22) 826-44-51

recepcja@cardioteam.pl


Wyślij list do recepcji w celu ustalenia zakresu badań krwi: 

Jak przygotować się do badań krwi?

Test obciążenia glukozą

 • w dniach poprzedzających badanie nie należy ograniczać spożycia węglowodanów np. pieczywa, ziemniaków, makaronu, ryżu, kaszy, owoców
 • ostatni posiłek należy zjeść najpóźniej 8 godzin przed badaniem krwi
 • noc powinna być spokojna i przespana
 • w dniu poprzedzającym badanie jak i w dniu badania krwi unikamy stresu
 • badanie krwi wykonuje się na czczo
 • nie należy pić wody przed badaniem
 • przed badaniem krwi zalecany jest odpoczynek 30 min
 • dawkę glukozy należy wypić w ciągu 5 minut (mogą wystąpić nudności)
 • badanie krwi trwa około 2-3 godzin (2 pobrania krwi)
 • w trakcie badania należy unikać sytuacji stresowych (np. rozmów telefonicznych)
 • w trakcie badania krwi zabrania się jedzenia, picia i palenia papierosów
 • po badaniu należy niezwłocznie zjeść kanapkę
 • morfinę należy odstawić na okres dwóch tygodni przed badaniem

 

Zalecenia ogólne

Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych to zaleca się by minimum na 8 godzin przed pobraniem próbki krwi powstrzymać się od spożywania posiłków. W przeddzień badania krwi powinniśmy unikać obwitych posiłków, smażonych i tłustych potraw, a także alkoholu. Jeśli pobranie krwi odbędzie się w godzinach popołudniowych, naszym ostatnim posiłkiem powinno być śniadanie. Unikajmy chwilowych diet i głodówek. Zmiana nawyków żywieniowych może istotnie wpłynąć na wynik badań, a przez to utrudnić prawidłową diagnozę.

Sytuacje stresowe również mogą wpłynąć niekorzystnie na badanie krwi. Stres podnosi stężenie glukozy we krwi. Zaleca się wiec unikanie stresu zarówno w przeddzień badania krwi, jak i w dniu badania np. rozmowy telefoniczne, korespondencja mailowa. Jeśli nie jesteśmy w stanie uniknąć nerwów, to poinformujmy o tym pielęgniarkę podczas pobrania krwi.

Wysiłek fizyczny powoduje wzrost ciśnienia hydrostatycznego, a przez to sprzyja zagęszczaniu krwi. Podczas wysiłku organizm spala więcej glukozy i trójglicerydów, a przy tym uwalnia enzymy mięśniowe. Zaleca się by zarówno w przeddzień badania, jak i w dniu pobrania krwi ograniczyć aktywność, a przed samym badaniem odpocząć nawet 30 minut.

Jeśli systematycznie przyjmujemy leki, insulinę, suplementy diety, a nawet zioła, to o tym fakcie powinniśmy poinformować pielęgniarkę przed badaniem krwi.

Używki takie jak alkohol i papierosy również wpływają na zmianę badanych czynników. W przeddzień badania krwi odmówmy sobie alkoholu, a w dzień badania papierosów. Jeśli głód nikotynowy jest za silny, to wstrzymać się od palenia tytoniu przynajmniej na godzinę przed badaniem.

 

Badanie krwi u dzieci

Badanie krwi u dzieci różni się od badania, które wykonują dorośli. Pobranie krwi jest często utrudnione przez stres dziecka. Warto na kilka dni przed badaniem wytłumaczyć dziecku na czym polega badanie i jak będzie wyglądać. Często pomocne jest odgrywanie z dzieckiem scenek imitujących badanie np. pobierając krew u misia czy lalki. Nie warto kłamać, badanie mniej lub bardziej boli, lepiej przygotować na to dziecko. W przeciwnym razie pierwsze badanie krwi może być dla dziecka traumatyczne i jeszcze bardziej utrudnić podobne badania w przyszłości. Na koniec pamiętajmy, że wyniki krwi u dzieci obejmują inne normy niż te, które wskazywane są dla dorosłych. Nie powinno się samodzielnie interpretować wyników badania krwi dziecka.

 

Badania krwi po COVID-19

Badanie krwi po przebytym zakażeniu COVID-19 nie musi być wykonywane na czczo. Podczas badania krwi analizowane są przeciwciała w klasie IgG oraz IgM.  Do badania nie potrzeba być na czczo. Przeciwciała klasy IgM określają początkową fazę infekcji, a ich obecność w organizmie człowieka może świadczyć o aktywnym zakażeniu. Badanie wykonuje się w terminie około 10-14 dni od przebytej infekcji lub przyjęcia szczepionki przeciwko SARS-CoV-2.