http://cardioteam.pl/uploads/images/Krauze_wynik2.jpg

Przyjmuje
czwartek 16:30-20:00

mgr Agnieszka Krauze

Psycholog

Wykształcenie/osiągniecia

Absolwentka Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS, na kierunku Psychologia Kliniczna i Zdrowia oraz studiów podyplomowych na kierunku Diagnoza Psychologiczna w Praktyce Klinicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała  m.in. na oddziale psychiatrycznym szpitala Bródnowskiego oraz w Instytucie Kardiologii w Aninie. Udzielała się również jako wolontariusz w Centrum Onkologii w Warszawie. Warsztat pracy oraz kompetencje doskonaliła na  Oddziale Dziennym Psychiatrycznym ZLO ul. Gruzińska 6 w Warszawie. Współpracowała również ze Szpitalem Grochowskim, na oddziale Neurologii i Rehabilitacji. Specjalizuje się także w relaksacji oraz treningu autogennym.
Aktualnie związana z Kliniką Intensywnej Terapii Kardiologicznej i Anestezjologii w Instytucie Kardiologii w Warszawie oraz prowadzi kwalifikacje pacjentów do transplantacji.

Aktywność naukowa: udział w 22 Sympozjum Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku PTK 2018r., aktywnie zaangażowana w badania statutowe nad zespołem kruchości.

Opis Specjalizacji

magister psychologii (2015)

Zainteresowania zawodowe

Występowanie zaburzeń depresyjnych w schorzeniach somatycznych. Wspólne aspekty psychologiczne depresji  i choroby kardiologicznej, pociągające za sobą obniżenie skuteczności leczenia. Lęk i depresja jako czynnik wpływający na pogorszenie rokowania w chorobie somatycznej. Znaczenie pomocy psychologicznej w szybszym powrocie do zdrowia pacjenta z choroba naczyniowo-wieńcową.

Główne miejsce pracy

Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ul. Alpejska 42, 04-628 Warszawa

Zakres usług

Konsultacja psychologiczna: specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zaburzeń nastroju, depresji, zaburzeń adaptacyjnych oraz lękowych.

Badanie diagnostyczne: badanie osobowości, procesów poznawczych, depresji

Terapia indywidualna